Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih najavljuje vam sa zadovoljstvom drugi poziv za prijave za Međunarodnu nagradu za nastavnike u visokom obrazovanju PROFFORMANCE, koju organizira konzorcij projekta PROFFORMANCE+ u partnerskim zemljama: Austriji, Hrvatskoj, Češkoj, Gruziji, Mađarskoj i Srbiji.

Ova nagrada ima cilj prepoznati i dati priznanje za iznimno dobre nastavne prakse na visokim učilištima, kao i potaknuti suradnju i dijeljenje dobrih praksi u Europskom prostoru visokog obrazovanja. Nagrada PROFORMANCE nije samo priznanje, nego i platforma za nastavnike posvećene postizanju izvrsnosti u nastavi koji žele podijeliti svoja postignuća i inspirirati kolege. Cilj je poticati kulturu kvalitete i inovativnosti u visokom obrazovanju. Potičemo sve nastavnike u visokom obrazovanju da se prijave i pridonesu ovoj inicijativi, koja je usklađena s prioritetima Europskoga obrazovnog prostora, kao i Europskog prostora visokog obrazovanja.

U pozivu se traže nastavne prakse koje:

- provode u djelo inovativne metode učenja, poučavanja i vrednovanja

- potiču fleksibilno, na studenta usmjereno učenje i aktivno građanstvo

- unapređuju digitalne vještine studenata i nastavnika korištenjem tehnologije

- integriraju umjetnu inteligenciju kako bi unaprijedili kvalitetu i dostupnost obrazovanja

- podržavaju ciljeve održiva razvoja Ujedinjenih naroda (SDGs) do 2030. godine

- promiču razvoj međunarodnih i interkulturnih kompetencija

- osiguravaju uključivo obrazovanje za studente s raznolikim potrebama.

Poziv je otvoren za sve osobe ili skupine uključene u nastavu na visokim učilištima u partnerskim zemljama projekta PROFFORMANCE+. Mogu se prijaviti prakse provedene od akademske godine 2020./21. do zimskog semestra akademske godine 2024./25. s dokazanim rezultatima i utjecajem.

Uvjeti prihvatljivosti detaljno su navedeni u pozivu za prijavu.

Rok za prijavu je do 10. prosinca 2024. do 17.00 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Za sve dodatne informacije slobodno nam se javite putem adrese award.profformance@tpf.hu.

Danijela Marović
Objavljeno: 7. 10. 2024. u 17:28